Ομόνοια: Νικηφόρο το φιλικό με... νέα πρόσωπα

Ο Σωφρόνης Αυγουστή χρησιμοποίησε 19 ποδοσφαιριστές

Φιλική νίκη με 0-2 επί της ΜΕΑΠ πήρε απόψε η Ομόνοια σε παιχνίδι που διεξήχθη στο Μακάρειο Στάδιο.

Το σκορ για τους «πράσινους άνοιξε στο 38ο λεπτό ο Ζαχαρίου που σούταρε με δύναμη εκτός περιοχής και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

Το δεύτερο γκολ ήρθε στο 48ο λεπτό μετά από σέντρα του Ψάλτη από τα δεξιά και γυριστό σουτ στην κίνηση του Αλιούμ.

Ο Σωφρόνης Αυγουστή χρησιμοποίησε 19 ποδοσφαιριστές. Πέρα από την επιστροφή του Πάρη Ψάλτη στην αγωνιστική δράση ξεχώρισε και το ανεπίσημο ντεμπούτο των Φράνσον, Αλιούμ και Προκοπίου.

ΜΕΑΠ: Παναγή, Κούκου, Σουλεϊμάν, Λαός, Καϊάφας, Ανκομάχ, Πασχαλίδης, Λεωνίδου, Μενσά, Ανδρέου, Ασαμόα.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Κυριακίδης (85′ Κελεπέσιης), Μάθιους (46′ Ψάλτης), Κουλιμπαλί, Λέτσιακς, Μαρκίνιος (46′ Παντελή), Κασάμα (70′ Αγγελή), Φράνσον (70′ Μιχαηλίδης), Αλιούμ (70′ Ευαγγέλου), Σίμιτς (46′ Προκοπίου), Ζαχαρίου, Καρίμ (56′ Οζλέρ).