Πρωταθλητής Ευρώπης ο Μάριος Γεωργίου!

Ο αθλητής μας κατέκτησε το πρώτο χρυσό μετάλλιο στην ιστορία της Κυπριακής Γυμναστικής σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

Η μεγαλύτερη επιτυχία στην ιστορία της ενόργανης γυμναστικής στην Κύπρο είναι γεγονός!

Παρά τις ώρες στο νοσοκομείο την περασμένη Πέμπτη, παρά τη θλάση, ο Μάριος Γεωργίου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του Μονάχου!

Εκτελώντας αψεγάδιαστα το (υψηλού συντελεστή δυσκολίας) πρόγραμμά του ο πρωταθλητής μας πήρε βαθμολογία 14.400 και κατέκτησε την πρώτη θέση στο μονόζυγο ανεβαίνοντας στο πρώτο σκαλοπάτι του βάθρου!

Δείτε την προσπάθεια του Μάριου που του έδωσε το χρυσό:

Συγχαρητήριο μήνυμα έσειλε ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Νίκος Αναστασιάδης μέσω του λογαριασμού του στο Twitter σχολιάζοντας: «Τεράστια επιτυχία από τον αθλητή μας Μάριο Γεωργίου ο οποίος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο μονόζυγο, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα #Munich2022. Ιστορική επιτυχία που αποτελεί μεγάλη τιμή για την Κύπρο μας!»