Τελευταία Ενημέρωση: 14:37

Έχασε με κατεβασμένα τα χέρια από τον Νόλε...

Ο Τσιτσιπάς ηττήθηκε με 2-0 σετ από τον Τζόκοβιτς στο πλαίσιο των προημιτελικών του τουρνουά του Παρισιού

Newsroom 24sports

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς κέρδισε μόλις 3 game από τα συνολικά 15 κόντρα στον Νόβακ Τζόκοβιτς και μοιραία ηττήθηκε με 2-0 σετ στο πλαίσιο των προημιτελικών του τουρνουά του Παρισιού. 58 λεπτά χρειάστηκε ο Τζόλε για να επικρατήσει του Έλληνα τενίστα με 6-1 και 6-2 στα δύο σετ.

Δεν μπόρεσε να αντισταθεί στον Σέρβο τενίστα σε κανένα σημείο του αγώνα

Από την αρχή του αγώνα κυριάρχησε ο Τζόκοβιτς, κάνοντας γρήγορα-γρήγορα δύο break στον αντίπαλό του, με συνέπεια να ξεφύγει με 5-0. Σε εκείνο το σημείο ο Τσιτσιπάς προσπάθησε να αναθαρρήσει μειώνοντας σε 5-1, αλλά το 1-0 ήταν προδιαγεγραμμένο ότι θα συμβεί και αυτό επιβεβαιώθηκε με τον Τζόκοβιτς να κάνει το 6-1 παίρνοντας το πρώτο σετ πανεύκολα.

Στο δεύτερο σετ ο Στέφανος μπήκε καλύτερα κάνοντας το 1-0 με πολύ καλό σερβίς, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ίδια. Ο Τζόκοβιτς έκανε εκ νέου back to back break φτάνοντας στο 5-1 και κάπου εκεί τελείωσαν όλα.

Τελικό σκορ 6-1, 6-2 για τον Νόλε που εκμεταλλεύτηκε την κακή ημέρα του αντιπάλου του, πήρε αυτοπεποίθηση και ολοκλήρωσε σχεδόν άψογα τον αγώνα.