Σόκαρε την Τότεναμ η απίθανη Γουλβς!

Το γύρισαν τούμπα στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Τότεναμ! Η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου ηττήθηκε με σκορ 2-1 από τη Γουλβς με σοκαριστικό τρόπο, αφού δέχθηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις, με αποτέλεσμα να μείνει στους 27 πόντους και να δώσει το δικαίωμα σε Λίβερπουλ, Άρσεναλ και Σίτι να την ξεπεράσουν!

Τα «σπιρούνια» μπήκαν δυνατά στο ματς και «πάγωσαν» το «Μολινό» μόλις στο 3ο λεπτό, χάρη στο πρώτο γκολ του Μπρέναν Τζόνσον με τη φανέλα τους. Η Τότεναμ από εκεί και πέρα φάνηκε να έχει εύκολο βράδυ, απορροφώντας την όποια πίεση των γηπεδούχων και κρατώντας το αποτέλεσμα, μέχρι το χρονόμετρο να δείξει 90'!

Κάπου εκεί, ο Πάμπλο Σαράμπια, που μπήκε ως αλλαγή στο 87', ισοφάρισε σε 1-1 με ασύλληπτο μονοκόμματο σουτ. Σαν να μην έφτανε αυτό για την Τότεναμ, στο 90+7' ο Ισπανός έκανε φοβερή μπαλιά στον Μάριο Λεμινά, ο οποίος πετάχτηκε και νίκησε τον Βικάριο, υπογράφοντας τη μυθική ανατροπή των «λύκων». Κάπως έτσι, το σύνολο του Γκάρι Ο' Νιλ ανέβηκε στη 12η θέση και τους 15 βαθμούς.

ΓΟΥΛΒΣ: Σα, Ντόουσον, Κίλμαν, Γκόμες (87' Σαράμπια), Νούρι (87' Ντόιλ), Λεμινά, Ντα Σίλβα, Σεμέντο (67' Ντόχερτι), Μπελεγκάρ (73' Κάλαϊτζιτς), Χουάνγκ, Κούνια

ΤΟΤΕΝΑΜ: Βικάριο, Λέιτε, Ντάιερ, Πόρο, Ντέιβις, Χόιμπιεργκ, Μπισούμα (76' Λο Σέλσο), Σαρ (63' Μπεντανκούρ), Μιν Σον, Κουλουσέφσκι, Τζόνσον (75' Γκιλ)