Ντάνταλκ - Καραμπάχ: 1-1: Το πάνω χέρι η Καραμπάχ

Πιθανοί αντίπαλοι των πρωταθλητών

Μετά από ένα πολύ συναρπαστικό αγώνα οι δυο ομάδες άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς για να τους λύσουν στον επαναληπτικό σε μια εβδομάδα.

Ντάνταλ και Καραμπάχ εξήλθαν ισόπαλες 1-1 μετά από ένα πολύ ωραίο παιχνίδι που έγινε απόψε στην Ιρλανδία. Ισορροπημένο θα έλεγε κανείς το παιχνίδι και χωρισμένο σε δυο ημίχρονα. Η Καραμπάχ μπήκε δυνατά στην αρχή του παιχνιδιού και κατάφερε από τα πρώτα τέσσερα λεπτά να πάρει κεφάλι στο σκορ. Μέχρι και τα 20ο λεπτό της αναμέτρησης η πρωταθλήτρια του Αζερμπαϊτζάν θα μπορούσε να σκοράρει περισσότερα τέρματα αν είχε καθαρό μυαλό. Στην επανάληψη η Ντάνταλκ ανέβηκε και κατάφερε να σκοράρει στο 78ο λεπτό ενώ λίγο πριν το τέλος του αγώνα είχε δοκάρι που θα μπορούσε να έπαιρνε και την νίκη.

Πλέον οι δυο ομάδες θα κληθούν να διασταυρώσουν τα ξίφη τους σε μια εβδομάδα για να δουν τελικά ποια ομάδα θα πάρει το εισιτήριο της πρόκρισης απέναντι στο ΑΠΟΕΛ ή στην Σουντζέσκα.

Live ενημέρωση από την ιστοσελίδα μας:

90+3' Τέλος αγώνα.

90+2' Δοκάρι για την Ντάνταλκ! Δυνατό σουτ του Μάσει με το δοκάρι να στέκεται σύμμαχος της Καραμπάχ.

90' Τρία τα λεπτά για το τέλος του αγώνα.

Δείτε το τέρμα της Ντάνταλκ:

78' Γκολ για την Ντάνταλκ με τον Χόμπαν να φέρει το παιχνίδι στην ισοπαλία.

72' Αυξάνει την πίεση της η Ντάνταλκ και ψάχνει το τέρμα που θα φέρει το ματς στα ίσα.

70' Μεγάλη απόκρουση του Ρότζερς σε σουτ του Αλμέιδα από μακρινή απόσταση.

69' Μόντερει στην θέση του ΜακΈλενεϊ.

Δείτε την καλή στιγμή της Ντάνταλκ:

54' Καλή στιγμή για την Ντάνταλκ με το σουτ του ΜακΈλενεϊ να περνά λίγο δίπλα από την εστία της Καραμπάχ

53' Χουσεϊνοβ στην θέση του Μεντβέντεφ για την Καραμπάχ

46' Έναρξη του Β' ημιχρόνου

45+3' Τέλος ημιχρόνου με την Καραμπάχ να είναι καλύτερη και να είναι μπροτστά στο σκορ.

45' Τρία τα λεπτά για το τέλος του ημιχρόνου.

40' Μεγάλη ευκαιρία για την Καραμπάχ με τον Σλάβτσεβ να βγαίνει γρήγορα στην αντεπίθεση αλλά να μην καταφέρνει να πλασάρει καλά τον Ρότζερς.

36' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ντάνταλκ. Απευθείας έξω η μπάλα.

30' Καλή στιγμή για την Καραμπάχ με τον Αλμέιδα να κάνει το σουτ και τον τερμτοφύλακα της Ντάνταλκ να είναι σε ετοιμότητα.

27' Μάρεϊ στην θέση του Μπένσον

23' Έχει καταφέρει να ισορροπήσει τον αγώνα η Ντάνταλκ που άρχισε σιγά σιγά να κρατά περισσότερο την μπάλα

15' Πολύ δυνατά μπήκε η Καραμπάχ στο γήπεδο που βάζει αρκετή πίεση της Ντάνταλκ. Ενδεικτικό το ότι η κατοχή αν και ασήμαντη σε αυτά τα πρώτα 15 λεπτά είναι στο 30% - 70%.

Δείτε το τέρμα που πέτυχε ο Εμπρέλι:

4' Γκολ για την Καραμπάχ με το καλημέρα! Ο Εμπρέλι βάζει την ομάδα του μπροστά στο σκορ με 0-1.

1' Έναρξη του αγώνα

Οι εντεκάδες από τον αγώνα της Ντάντλακ με την Καραμπάχ, προσεχή αντίπαλο του ΑΠΟΕΛ αν περάσει την Σουτιέσκα:

Ντάνταλκ (Πέρθ): Ρότζερς, Γκάνον, Χόαρ, Σιλντς, Ντάφι, Χόμπαν, Μαγκράθ, Μακκέλενι, Μάσει, Μπένσον, Μπόιλ

Βάγκνερ, Γκαράγιεφ, Αίλτον, Μαμάτοφ, Μεντέβετβ, Σλάτσεφ, Ρομέρο, Εμρέλι, Σαντίγκοφ, Ζουμπίρ, Αλμέιδα