ΑΕΚ: Βγάζει... γούστα στο «Αρένα» και το δείχνει

Το εντυπωσιακό στατιστικό του Ισπανού επιθετικού

Βάλσαμο αποδείχθηκε η διακοπή για τον Όλτρα και τους ποδοσφαιριστές του καθώς η ΑΕΚ επέστρεψε στις νίκες μετά απο τρεις αγωνιστικές. Οι «κιτρινοπράσινοι» επικράτησαν με 5-0 της Καρμιώτισσας παρουσιάζοντας στο κοινό της γκολ και θέαμα.

Εκ των πρωταγωνιστών στον χθεσινό αγώνα δεν ήταν άλλος απο τον Φραν Σολ. Ο Ισπανός επιθετικός σημειώσε χατ-τρικ και βοήθησε την ομάδα του να «καθαρίσει» τον αγώνα πιο γρήγορα.

Δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, στο 17ο λεπτό με πέναλτι και στο 18ο λεπτό ο Φραν Σολ έδειξε στους συμπαίκτες του τον «δρόμο» της νίκης, μιας νίκης που ήθελαν διακαώς. Ο Ισπανός επιθετικός έφτασε στο χατ-τρικ στο 60ο λεπτό σημειώνοντας το τριτο γκολ για την ομάδα του.

Για την ποιότητα του δεν χρειάζεται συστάσεις ενώ στις πρώτες οκτώ αγωνιστικές έχει δείξει την στενή σχέση που έχει με τα δίκτυα. Ο Ισπανός επιθετικός της ΑΕΚ έφτασε τα 9 γκολ στο φετινό πρωτάθλημα και πλέον οδηγεί την κούρσα των πρώτων σκόρερ. Απο τα αξιοσημειώτα για τον Σολ είναι ότι έχει σκοράρει όλα του τα γκολ στο «Αρένα».

Πλέον στην ΑΕΚ θέλουν να κτίσουν πάνω στην νίκη επί της Καρμιώτισσας και να δημιουργήσουν το δικό τους σερί νικών έτσι ώστε να καλυφθούν όσο πιο γρήγορα οι βαθμοί που χάθηκαν.