ΑΠΟΕΛ: Ισοπαλία… στην πρόβα τζενεράλε

Δεν είχε νικητή το τελευταίο ματς των «γαλαζοκίτρινων», πριν την επίσημη σέντρα για τη νέα σεζόν

Στο τελευταίο του φιλικό πριν τον αγώνα με την Βοιβοντίνα οι «γαλαζοκίτρινοι» εξήλθαν ισόπαλοι 1-1 με τον Βόλο. Το γκολ για το ΑΠΟΕΛ σημειώσε ο Μαρκίνιος με ωραία ατομική ενέργεια ενώ για τον Βόλο σκόραρε στο πρώτο ημίχρονο ο Μπαριέντος.

Δείτε πως κάλυψε το ματς η ιστοσελίδα μας:

21:45 Τέλος παιχνιδιού. ΑΠΟΕΛ και Βόλος έμειναν στο 1-1

21:43 Μέσα και ο Σατσιάς στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Ντάλσιο.

21:38 Κεφαλιά του Τσεμπάκ αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα απο το δοκάρι του Κόστιτς

21:34 ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ με τον Μαρκίνιος! Πανέμορφο γκολ απο Βραζιλιάνο ο οποίος έκανε το σουτ έξω απο την περιοχή και νίκησε τον Κόστιτς.

21:32 Ακόμη δύο αλλαγές για τους «γαλαζοκίτρινους». Μέσα οι Γαβριήλ και Τομανέ στη θέση των Κοσταντίνοφ και Φετφατσίδη αντίστοιχα.

21:22 Μέσα στον αγωνιστικό χώρο περνάει ο Μαρκίνιος στη θέση του Γουίλσον

21:13 Σέντρα του Σούσιτς με τον Ντάλσιο να κάνει τη κεφαλιά και τον Σαμπάνη να διώχνει τη μπάλα πλάγια

21:05Κεφαλιά απο τον Βιγιαφάνες που τρύπωσε μέσα στη περιοχή του Βόλου αλλά η μπάλα πέρασε έξω

Ζωντανά η εξέλιξη του αγώνα

21:00 Έναρξη δευτέρου μέρους

20:55 Mε μία αλλαγή θα ξεκινήσει στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΠΟΕΛ καθώς ο Βιγιαφάνες θα περάσει μέσα στην θέση του Σαρφό.

20:45 Τέλος ημιχρόνου με τον Βόλο να προηγείται με 1-0 του ΑΠΟΕΛ χάρη στο γκολ του Μπαριέντος.

20:40  Ωραία υποδοχή της μπάλας απο τον Φετφατζίδη ο οποίος δοκίμασε το σουτ με το αριστερό αλλά  δεν απείλησε τον Σιαμπάνη

20:22 Ωραία ατομική ενέργεια του Κβιλιτάια αλλά το σουτ του ήταν άστοχο. Χειροκρότημα απο τον κόσμο του ΑΠΟΕΛ για την ενέργεια του Γεωργιανού

20:21 Σουτ του Ντβάλι απο αρκετά μακριά χωρίς ωστόσο να πιέζει ιδιαίτερα τον τερματοφύλακα του Βόλου Σιαμπάνη

20:13 Ευκαιρία για τους «γαλαζοκίτρινους» με τον Τσεπάκ να πιάνει τη κεφαλιά και τον Σιαμπάνη να διώχνει σε κόρνερ.

20:11 ΓΚΟΛ! Στην πρώτη φάση του στο παιχνίδι ο Βόλος κατάφερε να σκοράρει με τον αρχηγό της ομάδας με τον Μπαριέντο στο 11ο λεπτό. Η μπάλα στρώθηκε στον ποδοσφαιριστή του Βόλου που με ένα ευθύβολο σουτ νίκησε τον Μπέλετς και άνοιξε το σκορ.

20:07 Αρκετά καλό σουτ του Κοσταντίνοφ έξω απο τη περιοχή, μπλόκαρε με δυσκολία ο Σιαμπάνης

20:01 Τελική για το ΑΠΟΕΛ πριν συμπληρωθεί λεπτό αγώνα. Ο Γουίλσον πήρε απ΄ τον Σαρφό, που έκανε ένα άστοχο πλασέ εντός περιοχής.

20:00 Σέντρα στο ματς

19:45 Η ενδεκάδα του Βόλου: Σιαμπάνης, Σιέλης, Κρούζλιακ, Λούνα, Άλχο, Κίτσος, Μπαριέντος, Γκλάβτσιτς, Ντέλετιτς, Τρουιλέτ, Μραζ.

19:40 Η ενδεκάδα του ΑΠΟΕΛ: Mπέλετς, Σούσιτς, Ντβάλι, Κρέσπο, Τσεμπάκ, Κοσταντίνοφ, Σαρφό, Ντάλσιο, Γουίλσον, Φετφατζίδης, Κβιλιτάια.