Ο Άρης «κόλλησε» και… στον Σωφρόνη

Τέταρτο σερί ματς χωρίς νίκη για την «Ελαφρά Ταξιαρχία», που εξήλθε ισόπαλη χωρίς τέρματα με την Καρμιώτισσα

Συνεχίζει να μην νικάει ο Άρης που σε ακόμη ένα παιχνίδι έφερε ισοπαλία αυτή τη φορά με τη Καρμιώτισσα. «Σκληρό» καρύδι η Καρμιώτισσα υπο τις οδηγίες του Σωφρόνη Αυγουστή που για ακόμη ένα παιχνίδι κράτησε το «μηδέν».

Α Μέρος
Το παιχνίδι άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς καθώς μόλις στο 5ο λεπτό ο Ντούμπια βγήκε μόνος απέναντι απο τον Βάνα Άλβες, πλάσαρε αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι καθώς κτύπησε στο δοκάρι. Το παιχνίδι άρχισε να παίρνει γρήγορο ρυθμό με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να μπουν με αξιώσεις στην περιοχή του αντιπάλου. Η πρώτη ευκαρία του Άρη ήρθε στο 9ο λεπτό με τον Μαγιαμπέλα να σουτάρει εκτός περιοχής αλλά η μπάλα να περνάει άουτ. Η μεγάλη φάση για την «ελαφρά ταξιαρχία» ήρθε στο 15ο λεπτό με τον Μπένγκστον εντός περιοχής να σουτάρει αλλά ο Κνόμπλοχ έδιωξε σε κόρνερ. Οι ποδοσφαιριστές του Άρη άρχισαν να ανεβάζουν ρυθμό και στο 21ο λεπτό πλησίασαν στο γκολ. Ο Σόκε πήρε την μπάλα εκτός περιοχής έκανε το συρτό σουτ αλλά για κακή του τύχη η μπάλα κτύπησε στο κάθετο δοκάρι. Ο ρυθμός άρχισε να πέφτει με τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να κάνουν εύκολα λάθη. Η τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου ήρθε στο τελευταίο λεπτό με τον Μαγιαμπέλα να σουτάρει αλλά το σουτ ήταν άστοχο. Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0.

Β Μέρος

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με τον Άρη να θέλει να επιβάλει τον ρυθμό του και να μπεί με αξιώσεις στην περιοχή της Καρμιώτισσας. Η πρώτη μεγάλη φάση στο δεύτερο μέρος ήρθε στο 49ο λεπτό με τον Μπαμπίκα απο πλάγια να μην μπορεί να σκοράρει. Στο 55ο λεπτό ο Μπαμπίκα έφυγε απέναντι απο τον Κνόμπλοχ αλλα ο τερματοφύλακας της Καρμιώτισσας απέκρουσε και πάλι. Τέσσερα λεπτά μετά απο σουτ του Κακόριν και πέσιμο του Σελούτσκα η μπάλα κτύπησε στο πόδι του και αμέσως στο χέρι του. Ο διαιτητής σφύριξε τη παράβαση αλλά μετά απο παρέμβαση του VAR η αρχική απόφαση άλλαξε και το παιχνίδι συνεχίστηκε. Ο αγώνας συνεχίστηκε με τον Άρη να πιέζει και τη Καρμιώτισσα να αντέχει και να ψάχνει την ιδανική αντεπίθεση για να κάνει τη «ζημιά». Στο 79ο λεπτό ο Κακόριν εκτέλεσε φάουλ σε πολύ καλό σημείο αλλά η μπάλα κτύπησε στο εξωτερικό μέρος των διχτύων του Κνόμπλοχ. Στο 88ο λεπτό ο Ντούμπια πήγε να γίνει ο πρωταγωνιστής και να «κλέψει» τη νίκη αλλά του το στέρησε το οριζόντιο δοκάρι μετά απο σουτ του εκτός περιοχής. Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι και το τέλος των έξι λεπτών καθυστερήσεων που έδειξε ο διαιτητής και έτσι οι δύο ομάδες πήραν απο ένα βαθμό. Για τέταρτο παιχνίδι που δεν νικάει ο Άρης κάτι που σίγουρα θα προβληματίσει τους ανθρώπους της «ελαφράς ταξιαρχίας». Απο την άλλη η Καρμιώτισσα με την έλευση του Σωφρόνη Αυγουστή δείχνει «σκληρό» καρύδι και για ακόμη μια φορά κατάφερε να κρατήσει το «μηδέν».

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΕΔΩ

Καρμιώτισσα (Αυγουστής): Κνόμπλοχ, Τάντι, Χούμποτσαν, Σελούτσκα, Μαλόνε, Ελ Αλουχί, Οικονομίδης, Ντούμπια, Κουλιμπαλί, Μπεν Σαλάμ, Ντούρις

΄Άρης (Σπιλέφσκι): Βανά Άλβες, Μποακί, Γιαγκό, Μουσούντα, Μπρόρσον, Σόκε, Μπέγκτσον,  Μπαμπίκα, Μαγιαμπέλα, Γκομίς, Κακόριν