Απόδραση με ανατροπή για τη Γιουνάιτεντ

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου στην Πρέμιερ Λιγκ

Μεγάλο διπλό με ανατροπή για τη Γιουνάιτεντ που επικράτησε της Νιούκαστλ με 4-1.

Στο 2ο μόλις λεπτό μετά από γύρισμα του Κραφτ ο Σο πέτυχε αυτογκόλ για το 1-0 ενώ στο 11’ η Γιουνάιτεντ απείλησε με τον Ράσφορντ και στο 19’ ο Φερνάντες άλλαξε όμορφα με τον Μάτα και με σουτ έκανε το 1-1. Το γκολ ακυρώθηκε αλλά στο 23’ ο Μαγκουάιρ έκανε τελικά το 1-1 με κεφαλιά.

Στο 30ο λεπτό ο Ντε Χέα έσωσε εντυπωσιακά μετά από σουτ του Σεν Μαξιμέν και στο 36’ ήταν η σειρά του Ντάρλοου να πει όχι σε πλασέ του Ράσφορντ.

Στο 51ο λεπτό ο Ντε Χέα πραγματοποίησε απίθανη επέμβαση σε σουτ του Γουίλσον και στο 52’ η Γιουνάιτεντ απείλησε με τον Μάτα ενώ στο 58’ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι αλλά ο Ντάρλοου απέκρουσε την εκτέλεση του Φερνάντες.

Στο 59’ ο Σέλβεϊ έσωσε στη γραμμή μετά από κεφαλιά του Μαγκουάιρ, ενώ στο 70’ ο Ντάρλοου κατέβασε ξανά ρολά μετά από σουτ του Σο.

Και στο 86ο λεπτό ο Ράσφορντ πάτησε ιδανικά στον Φερνάντες που με απίθανο πλασέ από αριστερά έκανε το 1-2 και μάλιστα στο 89’ ο Μπισάκα από δεξιά με σουτ έκανε το 1-3. Στο 90+3’ το σουτ του Φερνάντες κόντραρε και πέρασε μόλις έξω αλλά στο 90+7’ ο Ράσφορντ με πλασέ έκανε το 1-4.

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Ντάρλοου, Φερνάντες, Κραφτ, Λασέλς, Λιούις, Χέντρικ, Σέλβεϊ, Χέιντεν, Σεν Μαξιμέν, Γουίλσον, Ζοέλιντον (73’ Φρέιζερ)

ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Γουάν Μπισάκα, Λίντελεφ, Μαγκουάιρ, Σο, Φρεντ (70’ Πογκμπά), ΜακΤόμινεϊ, Φερνάντες, Μάτα (90+2’ Μάτιτς), Τζέιμς (78’ Φαν ντε Μπεκ), Ράσφορντ