Εγκλήματα και τιμωρία για τη Γιουνάιτεντ (vid)

Η Γιουνγκ Μπόις πήρε μια σπουδαία νίκη στην πρεμιέρα του 6ου ομίλου

Τι κι αν βρέθηκε μπροστά στο σκορ από νωρίς με γκολ του Κριστιάνο, η Γιουνάιτεντ έκανε τα εύκολα δύσκολα και στο τέλος το πλήρωσε χάνοντας με 2-1 από την απίθανη Γιουνγκ Μπόις. Με δέκα από το 35’ οι Άγγλοι που δέχθηκαν γκολ στα τελευταία δευτερόλεπτα του ματς από γκάφα του Λίνγκαρντ.

Στο 3ο μόλις λεπτό ο Ελία έκανε το συρτό σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να φεύγει λίγα μέτρα έξω και στο 12’ ο Κονγκολέζος ζάλισε στα αριστερά τον Λίντελεφ κι έκανε το γύρισμα αλλά η μπάλα πέρασε απ' όλους.

Ωστόσο στο 13ο λεπτό ο Μπρούνο Φερνάντες έβγαλε από αριστερά την μπαλιά με το εξωτερικό φάλτσο και ο Κριστιάνο πλάσαρε εξ επαφής για το 0-1, με τον Φον Μπαλμόους να χάνει και την μπάλα.

Στο 24’ ο Φάσναχτ έκανε το σουτ έξω από την περιοχή με τον Ντε Χέα να σώζει και στην κόντρα ο Ρονάλντο σούταρε από αριστερά, αλλά ο Φον Μπαλμόους του είπε όχι. Στο 32ο λεπτό ο Αεμπίσερ κέρδισε τις κόντρες και σούταρε έξω από την περιοχή αλλά αστόχησε για λίγο ενώ στο 35’ ο Γουάν Μπισάκα πήγε άτσαλα πάνω στον Μάρτινς Περέιρα, τον πάτησε στον αστράγαλο και ο Λετεσιέ του έδειξε απ' ευθείας κόκκινη.

Στο 38’ ο Μάρτινς Περέιρα έκανε το γύρισμα από αριστερά, η μπάλα έφτασε απέναντι στον Φάσναχτ που έπιασε μόνος του το διαγώνιο σουτ αλλά είδε την μπάλα να περνά εκατοστά έξω.

Στο 54’ ο Κριστιάνο έκλεψε και πάτησε περιοχή αλλά έπεσε εύκολα από ένα μαρκάρισμα και δεν πήρε κάτι ενώ και στο 66’ ο Ελία έβγαλε τη σέντρα από δεξιά και ο Ενγκαμαλέ με προβολή από κοντά έγραψε το 1-1. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ενγκαμαλέ βρέθηκε ξανά σε ιδανικό σημείο αλλά πλάσαρε άστοχα και στο 72’ ο Σόλσκιερ αποφάισε να βγάλει από το ματς τους Ρονάλντο και Φερνάντες!

Στο 75’ μετά από κόρνερ ο Βαράν πρόλαβε τον Σιμπατσέ την τελευταία στιγμή και στο 86’ ο Ενγκαμαλέ έκανε το σουτ από δεξιά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω ενώ στο 87’ ο Λάουπερ έπιασε φοβερό σουτ από μακριά, με τον Ντε Χέα αν διώχνει εντυπωσιακά.

Ωστόσο στο 90+5’ ο Λίνγκαρντ έκανε αδιανόητο λάθος και ο Σιμπατσέ έκλεψε και πλάσαρε από κοντά για το 2-1.

ΓΙOYΝΓΚ ΜΠΟΪΣ: Φον Μπαλμόους, Χεφτί (82’ Σουλεϊμάνι), Καμαρά, Λάουπερ (90+2’ Τσέζινγκερ), Γκαρσία, Σιέρο (46’ Σιμπατσέ), Μάρτινς Περέιρα (82’ Ρίντερ), Αεμπίσερ, Ενγκαμαλέ, Φάσναχτ, Ελία (90+2’ Κανγκά)

ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Γουάν Μπισάκα, Σο, Μαγκουάιρ, Λίντελεφ, Φαν ντε Μπέικ (46’ Βαράν), Μπρούνο Φερνάντες (72’ Μάτιτς), Φρεντ (89’ Μαρσιάλ), Πογκμπά, Ρονάλντο (72’ Λίνγκαρντ), Σάντσο (37’ Νταλότ).