Έκανε στεγνό καθάρισμα η Τότεναμ στο ιστορικό βράδυ του Κέιν

Νίκησε με 0-2 την Μπράιτον

Τότεναμ… σβηστά κόντρα στην Μπράιτον! Οι «spurs» επικράτησαν 2-0 στο Φάλμερ, δίχως να χρειαστεί να εντυπωσιάσουν στο ιστορικό βράδυ του Κέιν.

Ο Ρομέρο χρίστηκε σκόρερ στο 37ο λεπτό, καθώς βρήκε την μπάλα μετά το πλασέ του Κουλουσέφσκι, ενώ ο 28χρονος φορ εκμεταλλεύτηκε την μπαλιά του Μπεντανκούρ στο 57ο λεπτό και εκτέλεσε τον Σάντσεθ.

Ο Κέιν έφτασε τα 95 εκτός έδρας γκολ στην Premier League και έγινε ο πρώτος σκόρερ στη σχετική λίστα. Θα μπορούσε να είχε φτάσει πολύ νωρίτερα μέσα στο παιχνίδι σε αυτήν την επίπεδο. Αφού στο 6’, έπειτα από σοβαρό λάθος του Ισπανού τερματοφύλακα δεν κατάφερε να βρει δίχτυα, σε ουσιαστικά ανυπεράσπιστη εστία.

Η ομάδα του Κόντε έφτασε σε μια άνετη νίκη, καθώς απειλήθηκε ελάχιστα από τους γηπεδούχους.