Διέλυσε τη Νόριτς και παρέμεινε μόνη πρώτη η Τσέλσι

Καταιγιστική, ασταμάτητη και φουριόζα για πρωτάθλημα

Καταιγιστική, ασταμάτητη και φουριόζα για πρωτάθλημα, η Τσέλσι έκανε πάρτι στο γήπεδό της απέναντι στη Νόριτς για την 9η αγωνιστική της Premierl League, πανηγυρίζοντας τεράστια νίκη με 7-0 που της εξασφαλίζει και για αυτή την εβδομάδα την πρωτιά.

Έτσι, η ομάδα των Δημήτρη Γιαννούλη (ξεκίνησε βασικός αλλά βγήκε αλλαγή στο ημίχρονο) και Χρήστου Τζόλη (δεν αγωνίστηκε), παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με δύο βαθμούς, ενώ αρχίζει να σκέφτεται τρόπους αντίδρασης.

Πριν καλά καλά ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Μάουντ με όμορφο σουτ εκτός περιοχής έκανε το 1-0 στο 8', ο Χάντσον Οντόι διπλασίασε τα τέρματα των «μπλε» με υποδειγματικό τελείωμα σε τετ-α-τετ, ενώ ο Ρις Τζέιμς ουσιαστικά καθάρισε το ματς στο 42' (3-0).

Στο δεύτερο μέρος o Μπεν Τσίλγουελ έκανε το 4-0 στο 57', πέντε λεπτά αργότερα το αυτογκόλ του Μαξ Άαρονς στο 62' ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0, πριν... αναλάβει ο Μάουντ. Ο νεαρός Άγγλος τέρμα στο 87' και στο 90'+ (πέναλτι) διαμόρφωσε το τελικό 7-0!