Φρέναρε την Μίλαν η Ρόμα!

Απίστευτη ματσάρα στο Μιλάνο!

Απίστευτη ματσάρα στο «Σαν Σίρο», όπου η Μίλαν ήρθε ισόπαλη 3-3 με τη Ρόμα κι έχασε τους δύο πρώτους της βαθμούς. Απίθανος Ίμπρα με δύο γκολ.

Στο 2ο μόλις λεπτό, ο Λεάο σήκωσε όμορφα για τον Ιμπραΐμοβιτς, που πρόλαβε την έξοδο του Μιράντε, τσίμπησε την μπάλα κι έγραψε το 1-0. Στο 9’ ο Κίερ έβαλε σωτηρία την κόντρα σε σουτ του Ντζέκο και τελικά στο 14’ μετά από κόρνερ, ο Ταταρουσάνου έκανε τραγική έξοδο και ο Ντζέκο με κεφαλιά σε κενό τέρμα, έγραψε το 1-1.

Στο 29’ το σουτ του Ερναντές από αριστερά κόντραρε κι έφυγε κόρνερ και από το κόρνερ ο Κίερ πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι της Ρόμα και στο 31’ ο Ταταρουσάνου απέκρουσε ασταθώς το σουτ του Ιμπάνιεθ.

Η Μίλαν μπήκε δυνατά και στην επανάληψη και στο 47ο λεπτό, ο Λεάο έκανε όμορφη ενέργεια και γύρισμα από αριστερά και ο Σελεμέκερες με πλασέ από το πέναλτι έγραψε το 2-1.

Οι «τζιαλορόσι» ανέβηκαν, πίεσαν και στο 70’ ο Ταταρουσάνου απέκρουσε ασταθώς το σουτ του Μχιταριάν και στην επαναφορά ο Μπενασέρ έκανε πέναλτι στον Πέδρο. Ο Βερετού το εκτέλεσε εύστοχα κι έκανε το 2-2.

Όμως στο 77’ πέναλτι κέρδισε και η Μίλαν και ο Ιμπραΐμοβιτς έκανε το 3-2 από την άσπρη βούλα και στο 84’ μετά από κόρνερ, ο Ιμπραΐμοβιτς προσπάθησε να διώξει αλλά έστειλε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, απ’ όπου ο Κούμπουλα με προβολή έκανε το 3-3.

Στο 83ο λεπτό ο Τσαλχάνογλου εκτέλεσε το κόρνερ και ο Κεσί πήρε την κεφαλιά αλλά ο Μιράντε έσωσε.

ΜΙΛΑΝ: Ταταρουσάνου, Καλάμπρια, Κίερ, Ρομανιόλι, Ερναντές, Κεσί, Μπενασέρ, Σελεμέκερς (72’ Κρούνιτς), Τσαλχάνογλου, Ιμπραΐμοβιτς Λεάο (72’ Καστιγιέχο).

ΡΟΜΑ: Μιράντε, Μαντσίνι, Ιμπάνιεθ, Κούμπουλα, Κάρσντορπ (66’ Μπρούνο Πέρες), Σπινάτσολα, Βερετού (86’ Βιγιάρ), Πελεγκρίνι (76’ Κριστάντε), Πέδρο, Μχιταριάν, Ντζέκο