Δύο «χρυσές αλλαγές» και μοιρασιά (vid)

Γκολ στο 94' για την Πάφο με τον Λουλίνια...

Ολυμπιακός και Πάφος μετά από ένα μέτριο εώς κακό ματς φεύγουν με τον βαθμό της ισοπαλίας. Τελικό αποτέλεσμα 1-1. Έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς Ολυμπιακού.

‘Α ημίχρονο:

Ένα 45λεπτο γεμάτο λάθη. Λανθασμένες πάσες και τρόπος ανάπτυξης. Χωρίς τελική ευκαιρία. Θα μπορούσαμε να πούμε ότι φοβόταν ο Γιάννης το θεριό και το θεριό τον Γιάννη. Οι δύο ομάδες στημένες πολύ καλά, ιδιαίτερα όσο αφορά την αμυντική τους λειτουργία. Φαινόταν ξεκάθαρα το πόσο σημαντικό είναι το βαθμολογικό όφελος και για τους δύο.

Η Πάφος μπήκε λίγο πιο δυνατά τα πρώτα λεπτά.

Μετά το 25ο λεπτό ο Ολυμπιακός ήταν πιο απειλητικός. Έφτιαξε 1-2 προϋποθέσεις αλλά τίποτα το ιδιαίτερο.

Πολλές μάχες στον χώρο του κέντρου. Συνολικά 3 τελικές προσπάθειες (2/1)

Κακό πρώτο μέρος!

Β’ ημίχρονο:

Η Πάφος μπήκε πιο δυνατά στα πρώτα δέκα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. Ωστόσο η πρώτη μεγάλη φάση ήρθε στο 62ο λεπτό για τον Ολυμπιακό με τον Οικονομίδη να σημαδεύει το δοκάρι.

Γενικότερα τα λάθη στις μεταβιβάσεις ήταν πολλά και για τις δύο ομάδες.

Στο 76’ η χρυσή αλλαγή του Πάμπου Χριστοδούλου, ο Κα θα κάνει το 1-0.

Μετά το 76ο λεπτό η Πάφος έχασε αρκετές ευκαιρίες. Ο Λουλίνια σκόραρε στο 94’ μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Κοουτσάρισμα: Με το ίδιο σύστημα και οι δύο προπονητές 4-2-3-1. Αρκετά σωστές οι αλλαγές που έκαναν, οι δύο εξ αυτών σκόραραν.

Διακριθέντες: Οι δύο σκόρερ. Δύο «χρυσές αλλαγές».

Απογοήτευσαν: Στο πρώτο ημίχρονο δεν θα είναι υπερβολή αν πούμε ότι και οι 22 ποδοσφαιριστές ήταν απών από το γήπεδο. Στο δεύτερο όλα άλλαξαν.

Ολυμπιακός: Κίρεφ, Ψάλτης, Κάντε, Σιντιμπέ, Γκεράλντο, Ακόστα, Οικονομίδης, Βινίσιους, Ζαχαριού, Μπιλάλ, Ντουβέντρου.

Πάφος: Ρούτκο, Λαφράνς, Αντωνίου, Πανός, Ουίλιαμς, Μπεσάρα, Πάντσεον, Βαλεριάνος, Σιρόκ, Νέμετς, Σακό.

Διαιτησία: Νεοκλέους Νικόλας

Σκόρερς: Κα 76', Λουλίνια 94'

Κίτρινες Κάρτες:  Αντωνίου, Ακόστα, Πάντσεον