24sports.com.cy
Το ΑΠΟΕΛ έκανε το πρώτο βήμα πρόκρισης καθώς την περασμένη Τρίτη επικράτησε με 1-0 της Πετροκούμπ στο ΓΣΠ και σε 4 μέρες θέλει να ολοκληρώσει τη δουλειά στη Μολδαβία. Την ίδια ώρα συζήτηση υπάρχει και για τη συνέχεια στις ευρωπαϊκές υποχρεώσεις, με το στόχο ασφαλώς να είναι η ομάδα να βρεθεί στον 3ο προκριματικό του Champions League. Αν το πράξει αυτό, τότε θα αγωνιστεί με μια εκ των Τσέλιε ή Σλόβαν Μπρατισλάβας.
Η προετοιμασία του ΑΠΟΕΛ μπαίνει στην τελική ευθεία ενόψει του επαναληπτικού της Τρίτης με την Πέτροκουμπ στη Μολδαβία για τον 2ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.