Του Απόστολου Κουρουπάκη
Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον περίμενα την απάντηση του Κύπριου ευρωβουλευτή Φειδία Παναγιώτου σχετικά με το συμβάν στο Προεδρικό Μέγαρο την περασμένη εβδομάδα, όταν μέλη του Συνδέσμου Συζύγων / Τέκνων Αγνοουμένων Οι 1619 τον πλησίασαν ζητώντας του να τους βοηθήσει σχετικά με την προβολή του μείζονος θέματος των αγνοουμένων.
Με χαρά διαβάζω πως η Λάρνακα αποκτά νέα Δημοτική Πινακοθήκη, η οποία θα στεγαστεί σε ένα από τα ιστορικά κτήρια της πόλης, γνωστό και ως η «Λέσχη με τα εφτά τζάκια» επί της Οδού Ζήνωνος Κιτιέως. Η νέα Πινακοθήκη θα ονομάζεται Δημοτική Πινακοθήκη Λάρνακας – Συλλογή Χριστοφόρου, μιας και η οικογένεια Χριστοφόρου θα παραχωρήσει έργα τέχνης προς τον Δήμο Λάρνακας προκειμένου να εμπλουτιστεί η συλλογή της Πινακοθήκης.